gaziantep ingilizce; gaziantep ingilizce özel ders; gaziantep toefl; gaziantep ielts; gaziantep yds; gaziantep teog; gaziantep özel ders; gaziantep ingilizce kurs; gaziantep ingilizce; gaziantep toefl dersleri; gaziantep yds dersleri; gaziantep ielts dersleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

YDS'ye kısa süre kala yapılacaklar

Sınava kısa bir süre kaldı.

Gaziantep İngilizce Ders olarak sizlere bir kaç nacizane öneri:

- Bol bol deneme çözün. Bakın; sadece soru değil; deneme. Zamanlamanızı değerlendirebileceğiniz şekilde motive olarak yapın. Bu süre dahilinde ne lavabo için kalkın, ne de bir hava almak için. Eğer kendiniz hazırlanıyorsanız daha önceden gittiğiniz bir dershane v.s varsa izin alıp bir kaç defa orada sınıf ortamında sınav olun.

- Eksiklerinizi iyi analiz edin. Denemeyi yapıp 80 soruda 40 doğru 30 yanlış diyerek bir kenara atmayın. En çok hangi bölümlerde sorunlar yaşıyorsunuz onlara bakın. Yanlışlarınızı analiz edin. 

- Kelime tekrarı yapın. Daha önceden hazırladığınız kelime listelerini sistematik şekilde tekrar gözden geçirin. Şahsen Cuma gecesine kadar kelime çalışmanızda sakınca görmüyorum. 

- Preposition v.b gibi konuları şimdi çalışın. Zaman içerisinde unutacagınız, ezber gerektiren noktaları zihninize yormadan ve paniğe kapılmadan sınava kısa süre  kala çalışın. 

- Doğru yere yönelin. Şu anki puanınız 30-50 arasındaysa preposition gibi konuları bırakın. Kapatabileceğiniz daha büyük açıklara yönelin.

- Bu sene neler oldu? Oturun bir düşünün dünyada neler oldu bu sene? 1 saat düşünün. O tarz konularda 3-5 makale okuyun. Örneğin uçak düşmesi.

Tüyo/taktik vs lere bakın. Her ne kadar OSYM artık eskisi kadar ''taktikle çözülecek sorular'' vermese de bunları bilmek size güven ve perspektif kazandıracaktır.

- Panik yok, rahat olun. Bu sınav ne OSYM nin ne de sizin son sınavınız. Her sınav bir tecrübedir. Olmazsa Nisan ayına daha sıkı hazırlanıp yeniden girin. 

Gaziantep İngilizce Ders başarılar diler :)


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam108
Toplam Ziyaret59795
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük