• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

Future Perfect Continuous Tense

Future Perfect Continuous Tense

Türkçede “Süregelen Gelecek Öncesi Zaman” şeklinde ifade edebileceğimiz bu tense’i “…den beri yapıyor olacağım” biçiminde tercüme edebiliriz. Bu tense’de future olduğu için “will”, perfect olduğu için “have” ve continuous olduğu için de “be + Ving” kullanılır.

 
Kısa cevaplar 
Future perfect tensteki gibidir.

2. Usage:  Kullanıldığı yerler
Bu zaman ile future perfect arasındaki ilişki aynen present perfect ile present perfect continuous arasındaki ilişki gibidir.


Devam ediyor vaziyette olan olaylar ve sayı, miktar ve kaç defadır olduğu söylenmeksizin aralıklarla yapılan olayları anlatmada biz bu zamanı kullanırız. 
Bu zamanın da bir continuous olduğunu göz önüne alarak present continuous konusunda anlatılan continuous zamanlarla kullanılmayan fiilleri gözden geçirmekte fayda var.
Bu zaman future continuousun yerine kullanılabilir.

By the end of this year he will have been giving private courses for ten years. Bu yılın sonunda on yıldır özel ders veriyor olacak.

By this time next Monday she will have been talking with her friends. Gelecek pazartesi bu vakitler arkadaşlarıyla sohbet etmekte olacak.

When I am in this crowded city you will have been enjoying yourself. Ben bu kalabalık şehirdeyken sen gününü gün ediyor olacaksın.

 

ALINTIDIR: WWW.DERSIMIZINGILIZCE.COM

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret67680
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük