gaziantep ingilizce; gaziantep ingilizce özel ders; gaziantep toefl; gaziantep ielts; gaziantep yds; gaziantep teog; gaziantep özel ders; gaziantep ingilizce kurs; gaziantep ingilizce; gaziantep toefl dersleri; gaziantep yds dersleri; gaziantep ielts dersleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

Neden Özel Ders Almalısınız?

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Dersi Kimler Alır?

 

Öncelikle şunu belirtelim; özel dersi maddi durumu iyi kişiler alır düşüncesinin yanlıştır. Özel ders, bir alan üzerine yardım almanın farklı ve zaman tasaruflu bir yoludur. Özel ders alırken ders sayısını ve sıklığını ayarlayabildiğiniz için kendi maddi durumunuza göre şekillendirebilirsiniz. Bu açıdan özel ders daha ekonomiktir.

Özel ders;

- Okuldaki dersleri yeterli bulmayan- daha fazlasını isteyen öğrenciler ya da okuldaki derslere ayak uyduramayan öğrenciler,

- Çalışma temposundan dolayı kursa vakit ayıramayan çalışanlar.

- Sık sık şehir dışına çıkma ve/ya buna benzer durumları olan bireyler

- Daha önce kursa giden ancak kendi seviyesinin altında ya da üzerinde sınıflara alınan ve verim alamayan öğrenciler.

- Bire bir özel ilgi görmek isteyen öğrenciler.

- Topluluk olarak ders almak istemeyen bireyler.

- Kendi evinde ve rahatlığında tamamiyle kendi talepleri ve beklentileri üzerine ders almak isteyen bireyler

...

özel dersi tercih ederler.

 

Neden Özel Ders?

 

Ev rahatlığında, tamamen  size ve sizin öğrenme talepleriniz odaklı, bire bir, istediğiniz zamanda ders alabilirsiniz. Örneğin, öğrencisiniz ve okulunuz öğleden sonra, sabah ders alabilirsiniz... Çalışıyorsunuz ve sadece akşamları vaktiniz oluyor, akşam ders alabilirsiniz... Ya da günün sadece belli saatlerinde müsaitsiniz, o saatleri kendinize göre programlayabilirsiniz...

İstediğiniz zaman geriye dönüşler yapabilir; bir konunun tekrarlanmasını talep edebilirsiniz...

Ders yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz... Sınav dönemlerinizde ders saatini düşürebilir, ya da yükseltebilirsiniz...

İstediğiniz yeri sorabilir, anlamadığınız konuyu defalarca anlattırabilirsiniz... O öğretmen sizin için oradadır. O saatini size ayırmıştır.

Veliler öğrencilerinin durumunu yakından takip edebilirler...Öğrencilerinin gelişimleri hakkında net bilgiler alabilirler.

(Ayrıca veliler bu siteden öğrencilerin notlarını ve ödevlerini takip edebilirler)

 

Ayrıca, Özel ders için herhangi bir senet imzalamaz, bir taahhütte bulunmazsınız. Memnum kalmadığınız ya da çeşitli sebeplerle (maddi, taşınma gibi ...) ders almak istemediğinizde hiç bir maddi hükümlülük altına girmezsiniz. Kur/seviye atlamak için belli sınıf mevcutları bekleme zorunluluğuna katlanmazsınız...

Ve bir kursla karşılaştırdığınızda özel ders saat ücreti çok daha maliyetli görünebilir. Ancak performans/ zaman grafiğini göz önüne aldığınızda, verim bakımından özel dersin çok daha faydalı olduğunu ve net sonuçlara odaklandığını göreceksiniz. Ayrıca özel derste; ders kaçırma gibi, derse geç gelme gibi, ders materyallerinin hazırlanması, sunulması ve benzeri durumlarda olan vakit kayıpları gibi, bir başka öğrencinin kavrayamadığı ancak sizin iyi kavradığınız noktalar için vakit harcanması gibi bir durum söz konu DEĞİLDİR.

Özel derste, dersin tek odağı sizsiniz ve dersi şekillendiren ve programlama sürecini yönlendiren şey sizin taleplerinizdir veya eksikliklerinizdir. Grameri iyi, ancak konuşma ve dinleme becerileri zayıf olan bir öğrenci neden gidip tüm dersleri alsın? Yoğunluğunu dinleme ve konuşma çalışmalarına vermek ve grameri diğerlerine göre daha geri planda tutmak onun avantajına değil midir? Bunu özel derste sağlayabilirsiniz.
 

 

Peki, kursların artıları yok mu? Tabiki var! İlk olarak etrafınızda öğrenen insanlar olacak ve onlarla etkileşim halinde olacaksınız. Bu önemlidir. Eğer özel ders öğretmeni sizi öğrenmeye güdülemekte zorlanıyorsa bu bir sorun oluşturur.

 

 

Tags: Gaziantep İngilizce Ders, Gaziantep İngilizce Özel Ders,

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret54104
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük