gaziantep ingilizce; gaziantep ingilizce özel ders; gaziantep toefl; gaziantep ielts; gaziantep yds; gaziantep teog; gaziantep özel ders; gaziantep ingilizce kurs; gaziantep ingilizce; gaziantep toefl dersleri; gaziantep yds dersleri; gaziantep ielts dersleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

KYK Burs/Kredi Nedir? Farkları

Biten tercih sürecinden sonra, öğrenciler artık hem yurt hem de burs bulma çalışmalarına başladılar.

Ancak bu süreçte dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta var.

Devlet yurtları olan KYK yurtları için başvurular kyk.gov.tr üzerinden yapılıyor. 11 Agustos tarihine kadar başvurular devam edecek.


Başbakanlık bursu olarak isimlendirilen karşılıksız (borçsuz) burs ve kredi (geri ödemeli) başvuruları da kyk.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Burs ve kredi alan öğrenciler aynı miktarı her ayın ilk haftasında alırlar. Geçtiğimiz sene 300 TL olan bursun bu sene 340 civarı olması bekleniyor.

Burs ve kredi farklı şeylerdir. Bursu geri ödemezsiniz, ancak krediyi mezuniyetinizi takiben 2 yıl sonra taksitle ödemeye başlarsınız.

Devlet burs vereceği öğrenciye seçerken bazı noktalara dikkat eder. Anne veya babası vefat etmiş, şehit-gazi çocukları, okuyan kardeşleri olan öğrenciler ve maddi durumu zayıf olan öğrenciler burs almada önceliklidir.

Burs ve Kredi ilk sene okul açılır açılmaz değil, Aralık ayına doğru yatmaya başlar. Yaz tatillerinde de yatmaya devam eder. Lisans okuyan bir öğrenci en fazla 4 yıl burs alabilir.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret55693
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük