gaziantep ingilizce; gaziantep ingilizce özel ders; gaziantep toefl; gaziantep ielts; gaziantep yds; gaziantep teog; gaziantep özel ders; gaziantep ingilizce kurs; gaziantep ingilizce; gaziantep toefl dersleri; gaziantep yds dersleri; gaziantep ielts dersleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

Gaziantep Direnişi Haber Oluyor

Gaziantepli senaryosunu kendi yazdığı direnişin öyküsünü, yine kendisi yöneterek, festivallerde yarışacak bir filme imza atıyor. “Direndik Tarih Yazdık” isimli filmin çekimleri Ezo Gelin’in köyü, Dokuzyol’da başladı.

Dillere desten Antep Direnişi, tarihe farklı bir bakış açısı ile filme alınıyor. Senaryosunu deneyimli tiyatrocu Süleyman Karakuş’un yazdığı, görüntü yönetmenliğini Evren Özgür’ün yaptığı filmin çekimlerine Ezo Gelin’in köyü olarak bilinen Dokuzyol’da başlandı.

FESTİVALLERDE BOY GÖSTERECEK

“Direndik Tarih Yazdık” adlı 90 dakikalık uzun metrajlı film ulusal ve uluslar arası sanat platformlarında hem Antep direnişini farklı yönleri ile anlatmak, hem de kenti tanıtmak gibi bir misyonla çekiliyor. Başlıca rolleri Süleyman Karakuş ile Sevcan Karacabey’in paylaştığı “Direndik Tarih Yazdık” her yönü ile direnişin sürmesini sağlayan Antepli fedakâr kadınlar, çocuklar, başta Tüfekçi Yusuf olmak üzere şehir esnafı ve birçok isimsiz kahramanı anlatacak ve savunmanın gerçek tarihini yazan halk kahramanlarına adanacak.

DOKUZYOL’DA FİLM HEYECANI

“Direndik Kazandık” filminin çekimlerinin başladığı Dokuzyol Köyü de bu nedenle farklı bir heyecan yaşıyor. Köy muhtarı Zeki Yıldırım, set ekibine her türlü kolaylığı sağlarken, geleneksel misafirperverliği de elden bırakmıyor.

KAYMAKAM GÜL: İLÇEMİZİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK

Ancak, filme en önemli katkı, sanata gereken önemin verilmesine inanan Oğuzeli Kaymakamı Arif Gül, “İlçemizde milli mücadelenin en önemli mihenk taşı olan Antep direnişinin filminin çekilmesini son derece önemsiyoruz. Oğuzeli’nin gelişmesi buraya getirilen yatırımların yanı sıra kültürel ve sanatsal aktivitelere de bağlı. Bu nedenle Ezo Gelin adına bir müze kurulması gibi ilçemizi Türkiye’ye tanıtmayı düşündüğümüz projelerimiz var. “Direndik Tarih Yazdık” filmimin ilçemizin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyor, bu ekibe teşekkür ediyorum” dedi.

GaziantepHaberler.com
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam111
Toplam Ziyaret59798
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük