gaziantep ingilizce; gaziantep ingilizce özel ders; gaziantep toefl; gaziantep ielts; gaziantep yds; gaziantep teog; gaziantep özel ders; gaziantep ingilizce kurs; gaziantep ingilizce; gaziantep toefl dersleri; gaziantep yds dersleri; gaziantep ielts dersleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

Gaziantep Üniversitesi Tercihlerde Gözde!

BOŞ YER YOK, DOLULUK ORANI KURULUŞ TARİHİNİN ZİRVESİNDE
Gaziantep Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Ökkeş Çam, GAÜN’ün eğitim tarihindeki en büyük doluluk oranının yakalandığını belirterek şunları söyledi: “Öğrencilerimiz ülkemizin tüm kentlerinden olmak üzere, bütün fakültelerini tercih ediyor. Uzun yıllardan buyana tercih süreci sonunda en yüksek doluluk oranını bu yıl yakaladık. 4 yıllık fakülte ve yüksek okullardaki açık kontenjanımız ise sadece 49 öğrenci. Bu, tercihte yüzde 99’luk bir doluluğu gösteriyor ki, müthiş bir rakamdır. GAÜN, öğrencisini en iyi eğiten kaliteli ve tercih edilirliği yüksek bir üniversitedir. GAÜN, tüm dünya ve Türkiye’deki tanınırlığının yanı sıra, Doğu Akdeniz ve Anadolu’nun da lider ve gelişmiş bir üniversitesi olarak danışman üniversitelik görevini de yerine getirmektedir. Kuruluşundan buyana mevcut olan ve giderek artan nitelikli kadrosu, artık GAÜN’ü devlet üniversiteleri arasında en yüksek yerlere taşımıştır. Üniversitemizin tercihindeki bu yükseliş ile doluluk oranı gurur vericidir.”
YENİ BÖLÜMLER DİKKAT ÇEKTİ
15 fakülte, 4 yüksek okul, 10 meslek yüksek okulu ve 4 enstitüsünde kalite odaklı bir eğitim veren Gaziantep Üniversitesi, yeni bölümleriyle de göz doldurdu. Geçen yıl İngilizce olarak eğitim-öğretimine başlayan Optik ve Akustik Mühendisliği 31, bu yıl eğitime başlayan ve ilk kez öğrenci alan Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü ise 21 öğrencisiyle Gaziantep Üniversitesi’ne yeni bir soluk, sinerji kazandırdı. GAÜN’ün yeni bölümlerinden Optik ve Akustik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necmeddin Yazıcı, “Bölümümüzün daha ilk yıldan yüzde yüzlük doluluk oranını yakalaması, önümüzdeki yıllarda daha da çok ilgi göreceğinin göstergesidir. Eminim, İngilizce eğitim veren Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümümüz önümüzdeki yıllarda daha üst sıralarda tercih edilen bir bölüm olacaktır” dedi.
HEP İLK SIRALARDAYIZ
Butik değil, kaliteli büyüyen uluslararası hüviyette bir üniversite olma ilkesinden asla taviz vermediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun ise, “Gelinen noktada GAÜN ismi artık bir güven veriyor. Yeni açılan bölümlerimizin bile yüzde yüz dolması bunun açık bir göstergesidir” dedi. Bu sene tüm birimlerle çok güzel ve etkin bir tanıtım stratejisi izlendiğini de belirten Prof. Dr. Coşkun sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Gelen her telefona mesajla yanıt verdik. İsteyen herkese birimlerimizi gezdirdik. Medyadaki görünürlüğümüzü artırdık. Toplantılar düzenledik ve broşürler dağıttık. Her soruya cevap vermeye çalıştık. Neticede, tercih edilirliğimiz tavan yaptı. Taban ve tavan puanlarımız yükseldi.. Yeni açılan Optik ve Akustik Mühendisliği ile Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümümüz üniversitemizin yenilikçi yüzüne iki iyi örnek oldu. GAÜN, kısa bir süre sonra yüksek teknolojili merceklerin ve uçakların tasarlandığı ve üretildiği bir üniversite olma yolundadır. GAÜN, kaliteli büyümeyi kendisine ilke edinen ve yüksek standartlardan asla taviz vermeyen bir üniversite olmaya devam edecektir.”

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret55693
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük