gaziantep ingilizce; gaziantep ingilizce özel ders; gaziantep toefl; gaziantep ielts; gaziantep yds; gaziantep teog; gaziantep özel ders; gaziantep ingilizce kurs; gaziantep ingilizce; gaziantep toefl dersleri; gaziantep yds dersleri; gaziantep ielts dersleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

Gaziantep'te Açık Hava Müzesi

Gaziantep merkez Şehitkamil Belediyesi’nin, tarihi içinde barındıran ve ilçenin en eski mahallesi olan Yaprak Mahallesi’nde, yaptığı restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarıyla birlikte adeta açık hava müzesi haline geldi. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ve 7/24 yaşayan mahalle haline gelen Yaprak Mahallesi, esnafında yüzünü güldürmeye başladı. 


YAPRAK MAHALLESİ, YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN EN UĞRAK YERİ OLDU 


Şehitkamil ilçesine yapmış olduğu hizmetlerle, vatandaşların yaşam standardını gün geçtikçe attıran Şehitkamil Belediyesi, ilçe genelindeki her noktaya hizmet götürme adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun talimatıyla, Yaprak Mahallesi’nde yapılan restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarıyla birlikte tarihi doku yeniden gün yüzüne çıktı. Yerli ve yabancı turistlerin gezip, tarihi evlerden ve mekanlardan bol bol fotoğraf çektirdiği Yaprak Mahallesi, adeta açık hava müzesi haline geldi. Haftanın 7 günü insanların en uğrak yeri olan Yaprak Mahallesi, bu vesileyle esnafın yüzünü güldürüyor. Tarihi dokunun yeniden gün yüzüne çıktığını dile getiren mahalle sakinleri ve çevre esnafı yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerini iletti. Şehitkamil Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun kaldıklarını ifade eden mahalle sakinleri, “Eskiden buradaki evler bakımsızlık içinde ve kaderine terk edilmiş bir mahalleydi. Şehitkamil Belediyesinin çalışmaları ile yeni bir prestij kazanarak canlanan bir yer haline geldi. Artık Yaprak Mahallesinin, bakımlı, temiz ve görsel olarak güzel olmasının yanında da kalabalık canlı bir yer oldu. Mahallemize gelen yerli ve yabancı turistler, bu tarihi mekanları hem inceliyor hem de bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor. Ayrıca esnaflarımız bu sayede 7/24 iş yerlerinde hizmet verebiliyor. Mahallemize yapılan bu çalışmalardan dolayı başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.


Yaprak Mahallesi Muhtarı Cesur Kıvanç, ise, “Belediyemizden Allah razı olsun. Ne isteğimiz olsa en kısa zamanda yerine getiriliyor. Ne zaman bir şeye ihtiyacımız olsa Başkanımızla da iletişime geçerek ihtiyacımızı sonuçlandırıyoruz. Gerçekten mahallemiz artık güzel ve bakımlı bir mahalle haline geldi. Yapılan restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmasıyla, tarihi doku yeniden gün yüzüne çıktı. Yerli ve yabancı turistlerin en uğrak mekanı haline geldi. Satışlardan memnun kalan esnaflarımızın artık yüzleri gülmeye başladı. Bunun için şahsım ve mahallelim adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret61906
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük