gaziantep ingilizce; gaziantep ingilizce özel ders; gaziantep toefl; gaziantep ielts; gaziantep yds; gaziantep teog; gaziantep özel ders; gaziantep ingilizce kurs; gaziantep ingilizce; gaziantep toefl dersleri; gaziantep yds dersleri; gaziantep ielts dersleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/gaziantepingilizceders/
Üyelik Girişi
Konu Anlatımları
İngilizce Paylaşımlar
Site Haritası

Gaziantep'te Safari Park

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde, gebe kalan hayvanların doğum yapmasıyla nüfusta artış yaşanmaya başladı. Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek hayvanat bahçesine safari park yapacaklarını söyledi. 

Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı hayvanat bahçelerinden biri olan, haftada 35 bin kişinin ziyaret ettiği Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde, gebe olan hayvanların doğum yapmasıyla nüfusta gözle görülür bir artış yaşandı. 300 tür ve 7 bin hayvanın yaşadığı hayvanat bahçesinde doğum oranı yüzde 60'a vardı.

SAYI ARTIYOR 

 Halen gebe hayvanların bulunduğunu söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, "Gaziantep Hayvanat Bahçesi, doğurganlık oranı en yüksek olan hayvanat bahçesidir. Bu yılda, yüzde 60'a varan doğum oranı yaşandı. Özellikle benekli geyiklerde, karacalarda, beyaz geyiklerde, kangurularda, kaplanlarda ve aslanlarda yavrulama görüldü. Bunun sebebi ise bu hayvanların buraları benimsemesi ve doğal ortamı olarak görmesidir. Bunun yanında daha gebe olan hayvanlarımızda var. Her geçen gün tür sayısında artış yaşanıyor" diye konuştu.

'SAFARİ PARK YAPACAĞIZ'

 

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek hayvanat bahçesine safari park yapacaklarını söyleyen Celal Özsöyler, şunları kaydetti: "Türkiye'de ilk olarak safari park ve şempaze adası yapıyoruz. Safari parkta bütün hayvanlar dışarda olacak ve onları ziyarete gelen insanlar ise kapalı araçlar içinde gezecekler. Bu iş için 150 dönüm alan ayırdık. Bu parkta ceylanlar, geyikler, lama ve deve kuşları yer alacak." DHA

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret59787
Hava Durumu
Seviye Tespit Sınavı

Seviye Testi TIKLAYIN

 

Instagram
 Gaziantep İngilizce Kurs
Facebook
Sözlük